...
Talentutvikling i klassisk ballett i juni hvert år

ELEVRESULTATER BALLETT

DNBS&A

DNBS&A har siden oppstarten 2005 utviklet noen av landets beste elevresultater basert på ballettekspertise fra Russland og Ukraina. Undervisningen holder internasjonalt nivå og elevene undervises etter “Vaganova metodikken”.


KONKURRANSER

  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2011
  • Annet
2023

International ballet competition, Hellas:

Denys Telesh (16), classical solo male - gold

Sunniva Hjelle (16), classical solo female - silver

Kira Hestnes (15), classical solo female - silver

Maria Myran (13), classical solo female - bronze

World Ballet Grand Prix Norway 2023:

LIVE CLASSICAL SOLO PRE JUNIOR B (age 11-12)

Una Schatvet Dahl ( 11) Bronze

Pernille Eikeland (12) Gold


LIVE CLASSICAL SOLO JUNIOR A (age 13-14)

Maria Myran (14) Silver

Elianne Eloise Joseph (13) Silver

Ruti Kavelashvili (14) Bronze

Lycke Hem Fossum (13) Bronze

Petra Sørheim Rensvik (14) Silver


LIVE CLASSICAL SOLO JUNIOR B (age 15-16)

Emma Linea Bye (14) Jury Encouragement Award

Kira Hestnes (15) Jury Encouragement Award

Molly Horn (15) Jury Encouragement Award

Jessica Lopez (15) Jury Encouragement Award

Aniela Knutsen (15) Jury Encouragement Award

Eline Christensen (16) Jury Encouragement Award

Olivia Corneliussen (16) Jury Encouragement Award

Ina Kjølner (16) Bronze

Sunniva Hjelle (16) Gold

Denys Telesh (16 ) Silver


LIVE GROUP CLASSICAL/NEO CLASSICAL PRE JUNIOR

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Top Top», Gold


LIVE GROUP CLASSICAL/NEO CLASSICAL JUNIOR

Den Norske Ballettskole & Akademi med «adagio from Nutcracker», Silver

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Umbrella dance», Silver

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Giselle», Gold


LIVE GROUP CLASSICAL/NEO CLASSICAL SENIOR

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Chopiniana», Gold

Den Norske Ballettskole & Akademi med “Ravens and the scarecrow”, Gold


LIVE MODERN SOLO PRE JUNIOR A

Eirik Jansson (8) Gold

Jenny Jansson (9) Gold

 

LIVE MODERN SOLO PRE JUNIOR B (age 11-12)

Una Schatvet Dahl (11) Silver

Pernille Eikeland (12) Gold


LIVE MODERN SOLO JUNIOR A (age 13-14)

Maria Myran (13) Bronze

Petra Sørheim Rensvik (14) Bronze

Lycke Josefine Hem Fossum (14) Silver


LIVE MODERN SOLO JUNIOR B (age 15-16)

Kira Hestnes (15) Bronze

Molly Irma Horn (15) Silver

Emma Linea Bye Elvenes (15) Bronze

Olivia Corneliussen (16) Silver

Denys Telesh (16) Gold

Eline Tolstrup Christensen (16) Gold


LIVE MODERN SOLO SENIOR A (age 17-18)

Julie Rypestøl Holt (18) Gold


LIVE MODERN GROUPS PRE JUNIOR

Den Norske Ballettskole & Akademi med Fagervoll og Viestad i «Friendship» , Silver

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Bliss» , Bronze


LIVE MODERN GROUPS JUNIOR

Den Norske Ballettskole & Akademi med Myran, Elvenes, Kavelashvili, Silver


LIVE MODERN GROUPS SENIOR

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Us together» , Gold

Den Norske Ballettskole & Akademi med «Soft Landscape», Gold


SCHOLARSHIPS

Summer school to New York 2024

Summer school to Seoul, Korea, 2023

Invitation to the final of WBGP in Seoul, Korea, August 2023


Den internasjonal ballettkonkurransen «Star Rain» 2023:

Grand Prix , en pris som ligger over 1. plass!

En topp utmerkelse fra juryen for talentene som danset i «Krans av sonetter» med musikk av Benjamin Britten, koreografi av Vladimir Sychev.

2022

Korea International Ballet Competition, Seoul, Sør Korea 27-30 juli 2022:

Joakim Visnes (17 år)

1 plass (fire ballett variasjoner og en moderne koreografi)

Online konkurransen «International Ballet and Contemporary Dance Competition “Domenico Modugno” - 2022

(IBCDC «Domenico Modugno» i Italia) med deltagere fra hele verden:

Joakim Visnes (17 år):

1 plass Senior Moderne med egen koreografi «War lord»

2 plass Senior ballett (15-19 år) med Don Quixotte variasjon

Scholarship med gratis trening ved «Delatre Dance Company» i Tyskland


STAR RAIN 2022 online konkurranse i Jekaterinburg

Topp plassering i følgende fire kategorier:

-Classical mini ballett age 15-18 med "Suite from Naida"

-Character dance age 11-14 med "Kalinka"

-Pas de deux med Joakim Visnes og Sunniva Hjelle i "Flames of Paris"

-Solo med Joakim Visnes i "Flames of Paris", "Don Quixotte", og "The face".


PRIX GIOVANI PROMESSE 2022 Internasjonal online konkurranse i Italia.

Joakim Visnes (17):

1. plass, som "eksklusiv talent",

utmerkelsen «premio cultura della danza» (dansekulturpris)

utmerkelsen «scenetilstedeværelse» for utførelsen av klassisk variasjon

Tanzolymp 2022:

Joakim Visnes (17):

1. plass, solist i klassisk ballett

1. plass, solist i moderne

Sunniva Nesheim Hjelle (15):

3 plass, pas de deux

International Dance Competition Hellas 2022 online:

Classical solo pre-professional:

- Excellance: Joakim Visnes

- 3. plass: Denys Telesh

Free modern solo pre-professional:

- Excellence: Joakim Visnes

Classical Ballet Ensemble pre-professional:

- 2. plass: Pizzicato from Wreath of sonettes to music by Britten

- 2. plass: Gayane

Neoclassical pas de deux pre-professional:

- 3. plass: Sunniva Hjelle og Joakim Visnes.

World Ballet Grand Prix Norway 2022:

LIVE deltagelse:

Solo klassisk ballett:

Senior A:

⁃ Grand Prix: Joakim Visnes

Junior B:

⁃ Gull: Dents Telesh

⁃ Sølv: Olivia Corneliussen

⁃ Sølv: Sigrid Færøvik

⁃ Bronse: Kira Hestnes

⁃ Bronse: Ina Kølner

⁃ Bronse: Leah Pettersson

Junior A:

⁃ Gull: Petra Sørheim Rensvik

⁃ Sølv: Jenny Lee

⁃ Bronse: Lycke Fossum

⁃ Bronse: Molly Horn

Pre-junior:

⁃ Sølv: Maria Myran

Moderne solo:

Senior A:

⁃ Gull: Joakim Visnes.

⁃ Sølv: Julie Rypestøl

⁃ Bronse: Sofia Rognhaug

Junior B:

⁃ Gull: Denys Telesh

⁃ Sølv: Eline Christensen

⁃ Sølv: Sigrid Færøvik

⁃ Bronse: Kira Hestnes

⁃ Jury Encouragement award: Leah Pettersson

Junior A:

⁃ Gull: Ida Malthe

⁃ Sølv: Lycke Fossum

⁃ Bronse: Petra Sørheim Rensvik

⁃ Bronse: Emma Elvenes

Pre-junior:

⁃ Sølv: Maria Myran

Pas de deux:

⁃ Gull: Joakim Visnes

Gruppe klassisk/neoklassisk:

Pre-junior:

⁃ Gull: Princesses and Bandits

⁃ Sølv: Matrushka

Junior/Senior:

⁃ Gull: Pizzicato fra Krans av Sonetter av B.Britten

⁃ Sølv: Gayane

Gruppe moderne:

Junior:

⁃ Sølv: Into the ocean

Senior:

⁃ Gull: Morgenstemning

⁃ Sølv: Into the Abyss

ONLINE deltagelse:

Senior A/Junior B:

Pas de deux:

⁃ Gull: Joakim Visnes/Sunniva Hjelle

Solo klassisk:

⁃ Sølv: Alma Kløvvik

2021

International Dance Competition, Hellas, 2021:

– 1 plass klassisk solo «Flames of Paris» og «D.Q»: Joakim Visnes

– 1 plass klassisk solo «Giselle»: Ole Johannes Slåttebrekk

– 3 plass klassisk solo «Odalisque»: Coppélia Feline Alvefoss

– 1 plass moderne solo: Joakim Visnes

– 1 plass moderne solo «Not what it used to be»: Ole Johannes Slåttebrekk

– 1 plass klassisk pdd “Flames of Paris”: Joakim Visnes og Sunniva Hjelle.

– 1 plass klassisk ensemble “Naida”

– 1 plass karakter dans ensemble «Kalinka»

– 1 plass klassisk ensemble «Dukkens variasjon fra Copppelia»

– 2 plass klassisk duett “Snøadagio»: Sunniva Hjelle og Joakim Visnes.

– 2 plass klassisk duett «Chopiniana»: Ole Johannes Slåttebrekk og Tristan Elizabeth Baidal-riley

– 2 plass neoklassisk duett «Verses»: Ole Johannes Slåttebrekk og Elizabeth Riley


International Dance Talent Competition Italy, 2021:

Contract June-July 2021 with possibility of full contract from September offered by MS Nina Ananiashvili at Georgian National Ballet Opera House, Tbilisi: Ole Johannes Slåttebrekk

50% tuition fee for «International ballet seminar and galla performance» 21-26 June Mesagne, Italy: Sunniva Hjelle og Joakim Visnes

Senior classical: 2 plass: Joakim Visnes: Flames.

– Topp 15: Ole Johannes Slåttebrekk: Giselle.

Professional classical: Topp 6: Tristan Elizabeth Baidal-riley: Paquita

Pas de deux: 3 plass: Joakim Visnes og Sunniva Hjelle: Flames of Paris.

Duett: 2 plass: Ole Johannes Slåttebrekk og Elizabeth Riley: «Verses»

Ensemble character dance: 3 plass: Talentgruppe 4, elever 7-12 år. «Banditter og prinsesser».

Senior contemporary: 3 plass: Joakim Visnes «The Face»

– Topp 10: Ole Johannes Slåttebrekk «Not what it used to be».


Global Dance Open 2021:

Joakim Visnes:

– 3 plass: Senior solo ballet boys

– 3 year scholarship (all tuition and accomodation) to BA Hons Ballet Performance partnership between Ballet theater UK and West London Uni.

– Invitation to audition for the school: Dutch National Ballet Academy

– 1 week scholarship at Dutch National Ballet Academy

– Direct entry to Dutch National Ballet Summerschool.

Tristan Elizabeth Baidal-riley:

– 2 plass: Advanced solo repertoire


Grand Prix Kiev, 2021:

Joakim Visnes (16), 3. plass.

Ole Johannes Slåttebrekk (19), finalist, selektert blant de siste 20 deltakerne


World Ballet Grand Prix 2021, Singapore:

-Grand Prix, ypperste pris over gull (Senior 18+), scholarship til WBGP Moskva 2022 full exemption og cash prize award SGD $300: Ole Johannes Slåttebrekk

– Bronse Senior (18+): Filippa Vik

– Gull Senior (16-17) og cash prize award SGD $300: Joakim Visnes

– Encouragament award (Junior 14-15): Sunniva Hjelle

– Encouragament award (Junior 14-15): Lucie Marine Pilskog


Sibiu Dance Competition, Romania:

Elizabeth: 3 plass i sin moderne.

Ole Johannes og Elizabeth: Top 5 i duett med

«Verses».

Ole Johannes: Top 10 i sin moderne.

Ole Johannes: Top 5 i ballett med Giselle

Til Ole Johannes:

– Sibiu Ballet Theater 3 month apprenticeship

– Roberta Ferrara, Equilibrio Dinamico Ensemble


Tanzolymp 2021, Berlin:

Joakim visnes: 2. plass, best i sin kategori

Ole Johannes Slåttebrekk: 3 plass, best i sin kategori

Scholarships til: Joakim Visnes;

– Valdres Sommerballett ved DNBS&A

– State Ballet School Theater Basel, Switserland

– Ballet Academy Munich High School of Music & Theater, Germany

– Royal Ballet School London, United Kingdom

– High School of Arts Dance Academy Zurich, Switserland

Ole Johannes Slåttebrekk;

– Valdres Sommerballett ved DNBS&A

Filippa Vik;

– Valdres Sommerballett ved DNBS&A

Sunniva Hjelle:

– High School of Arts Dance Academy Zurich, Switserland


“Star Rain” 2021, Ekaterinburg, Russland

– Takknemlighet- og annerkjennelses diplom til DNBS&A for vårt arbeid med våre prisvinnere

Solister:

– 1. Plass ballett soloist: Ole Johannes Slåttebrekk

– 1. Plass ballett soloist: Filippa Arntsen Vik

– 1. Plass ballett soloist: Joakim Visnes

– 2. Plass ballett solist: Sunniva Hjelle

– 3. Plass ballett solist: Petra Sørheim-Rensvik

– 3. Plass ballett soloist: Lucie Marine Pilskog

– 2. Plass moderne soloist: Joakim Visnes

Gruppe:

– 2. Plass klassisk ballett (11-14 år)Talentgruppe 3

– 3. Plass klassisk ballett (11-14 år): Talentgruppe 3.

– Diplom Moderne (11-14 år): Talentgruppe 3

– Diplom Ballett (7-10 år): Talentgruppe 4

2020

“International Dance Competition, Hellas”:

1. Plass ballett solo: Elisabeth Vereide

1. Plass ballett solo: Filippa Vik

1. Plass ballett ensemble: «pas de trois Nutcracker» Joakim Visnes, Lucie Pilskog og Myrna Lømo

1. Plass neoklassisk ensemble: «Dukker&Soldater» nivå 4

1. Plass neoklassisk duett: Lydia Hatlø (tidligere DNBS&A) og Aleksey Knyazkov.

2. Plass ballett PDD: Filippa Vik og Ole Johannes Slåttebrekk.

2. Plass ballett solo: Lucie Pilskog.

2. Plass fri moderne: «Top top» nivå 4.

3. Plass fri moderne: «This is me» nivå 4.

3. Plass ballett solo: Myrna Lømo.

3. Plass ballett solo: Alma Kløvvik.

3. Plass neoklassisk ensemble: «Tikk takk» nivå 4.

3. Plass neoklassisk solo: «Butterfly» Lucie Pilskog.

3. Plass neoklassisk solo: «Butterfly» Sunniva Hjelle.

3. Plass neoklassisk solo: «Butterfly» Myrna Lømo.

4. Plass fri moderne ensemble: «Nature» preprof.

4. Plass fri moderne solo: «There’s no end» Lilja Arnarsdottir.

4. Plass fri moderne ensemble: «Where have all the children gone».

4. Plass ballett solo: Sunniva Hjelle.

4. Plass ballett solo: Marine Prate.

4. Plass ballett solo: Ida Amalie Eikeland.


“TanzOlymp”, Berlin i Tyskland:

-3. plass for satsningspartiet nivå 4: Hannah, Maria, Anna, Iris, Ingrid, Petra, Sigrid, Aniela, Carla, Amira Noor.


“International Dance Competition, Koeln”, Germany:

-“Best Ballet School» til Den Norske Ballettskole & Akademi

-“Scholarship for all dancers” for workshop i Koeln

-Sara Lund Iskov – pris for beste tekniske talent

-Elisabeth Vereide og Sara Lund Iskov fikk scholarship for reise og deltakelse til konkurranse i Kina.

Begge er forhåndskvalifisert til å delta direkte i finalen.

Alle deltakere fra DNBS&A fikk scholarship til ballettkonkurransen i Brussel «Festi Dance».

1. plass moderne solo Albertine Engelstad

1. plass fire små svaner Sunniva Myrna Marine Lucie

1. plass Pizzicato med Elisabeth Ida Amalie Olivia Lilja Aurora Julie Silvia

1. plass solo classical Elisabeth

1. plass Walpurgi Sara Lund Iskov

1. plass Gayaneh Sara Lund Iskov

2. plass Vestalka Myrna Lømo

2. plass sjaman dansen Sara Iskov og Lucie Myrna Alma Albertine

2. plass modern self creation med preprofesjonelt nivå

2. plass Albertine Engelstad La fille mal garde

2. plass Dukker og Soldater med Satsningsparti nivå 4

3. plass Sommerfugler og larver med Satsningsparti nivå 4

2019

– Nominert til Diva Awards i Slow U16 Boy: Joakim Visnes

– Scholarship fra Director av IDCH, Katarina Pavlaki, International dance competition Hellas.

– Stipend fra Simona Noja (Executive Director Ballettakademie der Wiener Staatsoper): Joakim Visnes

– 1. plasser i ulike grener til Joakim Visnes:

DIVA DIVO slow 2019, NM slow 2019, EM Moderne 2019, EM Show 2019, World Cup Ballett 2019, EM Show Gruppe 2019, World Cup Jazz 2019, World Cup Moderne 2019, NM Moderne 2019, NM Ballett 2019, NM Jazz 2019, NM Show 2019, NM Show Gruppe 2019, DOTY Slow 2019, DANCER OF THE YEAR OVERALL


SLOW 2019 VM Moderne 2019

-3 plass/Bronse:


EM JAZZ

-IDCH INTERNATIONAL COMPETITION HELLAS:

1. plass Modern with two choreographies, Petricor og Alive

1. plass Nesoclassical Ballet Ensembles (Satyr og djevler)